“ooBase”, teise nimega “Base”

Tõlgitud inglise keelest http://sheepdogguides.com/fdb/fdb1main.htm

Libre Office/ Open Office on tasuta, multi-platvorm andmebaas
(On ka artikli kohta muud Libre Office/ OpenOffice  komponendid)

LibreOffice? Open Office? See link viib sind külgriba kohta sarnasusi ja erinevusi, küsimused.

Kas sa kasutad OpenOffice i või LibreOffice, ma arvan, et sa oled tark, ja loodan, et minu õpetused on võrdselt kasulik teile.


Ülevaade…..

…Lambakoer Juhendid Õpetused, kuidas kasutada andmebaase, et Elu Paremaks Muuta.

Esimesed kolm osa näitab teile, kuidas alustada. Nad säästa aega, näidates teile põhitõdesid te peate, kui te ei kavatse teha edu kergesti peaaegu mis tahes aspekti andmebaasi tööd. (See on väga ebaefektiivne, õppida, kasutada andmebaase, kuidas öelda, olete õppinud kasutama wordprocessor. Üks juhuslik natuke korraga.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui sa oled varem kraami need sissejuhatavad õpetused, sa peaksid olema valmis hüppavad ringi iganes on sinu huvi pärast

Ja siis on need koefitsiendid ja lõpeb…

 • Juhendaja kohta küsimus kohaldamine kõikjal, et kõik Open Office moodulite arvuti
 • Juhendaja kohta, Open Office Writer teema
 • Täiendavad märkused
 • Juhtkiri Filosoofia
 • Muud vahendid
 • Jalus, e-posti link, jne.

  Ma püüan teha minu lehekülge brauseri sõbralik. Re suurus teie brauseri aknas, nii et see on nii lai, nagu sa tahad seda. Teksti laabuvad kenasti. See on lihtsam lugeda kitsas aken… ja ülejäänud oma ekraani saab tasuta oma ooBase harjutusi! Hoidke all klahvi control (“ctrl”) ja vajutage pluss-märk, miinusmärk, või null, muuta teksti suurust Firefox ja muud head brauseritega. See ja teine hea vihje selgitatud minu võimuses Lugemas lehele!

  Palun kasutamine Facebook Meeldib, Google+, jm

  Nupud pealt peaaegu igal leheküljel. Kui keegi loeb neid asju, seal ei ole mõtet mulle neid kirjalikult. (See, et sinu sõnum mulle?) Ja keegi loeb neid, kui nad ei ole kuulnud nende kohta. Google i otsingud rahuldada massid. Ja massid kasutada nutitelefoni ja on 15 teise tähelepanu span. Need leheküljed ei ole mõeldud, et publik.


  Esimene osa:

  Oled uus ooBase? Kui nii, siis on soovitatav alustada õpetused selles punktis. Nad annavad teile tour, piiratud kordamine ja kattuvad. Hüpata ringi, kui soovite, aga teeme neid järjest võib olla tootlikum.

  = = = = = =

  Keeristorm Tour. See õpetus ei ole tüüpiline, mida ma kirjutan. Kuid see ei võta sa, üsna kiiresti, kuigi “asju”. Ärge heitke meelt, kui see läheb liiga kiiresti… ma olen selgitas asju enam täielikult mujal. See keeristorm tour, loote väikest lauda sõitma lihtne aruanne. Koopia täidetud andmebaasi saab alla laadida, mis säästab teie andmete kande aega, ja tagada, et ei ole kirjavigu vältida oma koopia tööd.

Töö andmebaaside: sissejuhatus. Olete töötanud Access, dBase, Paradox, jne? Võib-olla võiks selle vahele jätta… aga see on lühike. Ilmselt parim koorima läbi, igaks juhuks. Kui te ei vaja seda, siis peaks olema võimalik seda lugeda kiiresti. Kui te ei saa seda lugeda kiiresti… sa seda vajad!

Teil on installitud OpenOffice… mis on see, kuidas sa saad oma andmebaasi. See toimib… enamasti… aga ! ! ! : te ei saa muuta andmed kujul, või midagi muud, on “lihtsalt imelik”. Leht annab teile lühidalt märkmeid ooBase on vaja Java mootori ja linke teistele post-installation set-up aidata. (Seal ei ole palju “gotchas” OpenOffice  i andmebaas, aga sa ei oleks esimene inimene, tekib selline pahameel. Lihtsalt fikseeritud, õnneks.

“Vorm on ‘ainult lugemiseks’, ma ei saa muuta.” See on levinud muretsema, uus kasutajad. Sa saad muuta oma andmeid! (Proovi seda ja vaata!) Aga sa “ei suuda” muuda vormi. Loe see lühike märkus, et teada, et saab vormi muuta, disain, pärast kõik.

Ajakohastamine OpenOffice. Lühidalt märkmeid selle kohta, kuidas sujuvalt mehhanismi ehitatud Open Office 2.x töötanud minu jaoks, kui ma täiendatud Windows masin, Open Office i versioon 3.0.0. (Ma olen nüüd OpenOffice 4.1.1, ja kõik uuendused on töötanud hästi minu jaoks.)

Ubuntu Linuxi ja OpenOffice (ja selle andmebaas) paigaldus. Kui sul ooBase sujuvalt, siis saate vahele selle lehe… aga kas sa oled proovinud kasutada Vormid Viisard? See leht käsitletakse ka Java Mootori probleemid.

Lihtne aadressiraamatu tabel (nimed, aadressid ja telefoninumbrid): Lihtsalt saada meile hakkas.

Väli Tüübid/ Andme Tüübid: kiire sõna andmete tüübid, mida tuntakse ka väljade tüübid, mis aitavad teil loomisel tabelid. (Seal on pikem arutelu “Diskursused” kogumine, liiga.)

Alternatiivne võimalus on luua tabelid: Sa ei pea seda lugema. Luues tabelite kujundusvaates. Kui te olete kaugemale algaja staadiumis, annab Tabel Disain proovida? (Soovitatav seikluslik algajaid, liiga!)

Lihtne vorm: Tegevdirektor, aadressiraamatu andmed kujul, mis on õige viis seda teha. (“Vorme Kasutades (Ilustamata)” juhendaja hõlmab vorme kasutades, liiga… pikemalt. See hõlmab ka mõningaid täiendavaid materjale mööda teed.)

Lihtne päring: esimene pilk päringuid, kasutades aadressi raamat andmed.

Esmane võtmete: Lühikesi märkmeid, midagi, mida peab tegema iga tabelis sisaldab primaarvõti. Täiendavad märkused ilmuvad mu Taseme õpetus primaarseid võtmeid.

Kaks võimalust…

Trükkimine, aadressi sildid: kiire juhend, vahele mõned üksikasjad.
Trükkimine (valitud) aadressi sildid: pikendamist aadressiraamatu juhendaja. Käsitletakse ka seda, sorteerimine ja filtreerimine.

Vorme kasutades (ilustamata) Põhilised tehnikad sa peaksid master. Ma soovitan selle juhendaja, et sa, ei ole nii palju informatsiooni, kasutades vorme, kuid üldine teave kaetud mööda teed, kuidas ooBase töötab. Kui olete valmis selle juhendaja, olete õppinud, kuidas esitada oma tabeli väljad, et sa tahad, muu hulgas. Sul on ka näidatud, kuidas filter, milliseid andmeid kuvatakse. Kõik hea  kraam! (“Lihtne Vorm” juhendaja, eespool, umbes kesk punktides sisalduvaid see õpetus ka, aga vähem põhjalikult, ja ilma arvestades, kui palju juhuslike teemadega.)

Pärinevust, Mitme tabel Vorme ja Päringuid, Kasutades Suhteid Need on olulised mõisted… ja organisatsiooni minu õpetused nende kohta on puudulik, nii et ma olen loonud “juhend juhendid”, mis on see, mida link viib teid!


Teine osa:

Leiavad need pärast olete rahul lihtne ooBase toiminguid, mis on kaetud õpetused esimeses osas.

Luua vorm, mille arvutatud väli: oluline oskus, ja ta kasutab muud elementaarsed oskused.

Rohkem arvutatud väljad: See õpetus, nimeliselt, on umbes arvutada teie laekumised eBay ja Amazon müüb. Sa lisada kirje iga müügiks, ja saad kaks aruannete… üks laekumised eBay müüki, üks laekumised Amazon müük. Ei usu, et “ma ei müü online, mulle mingit kasu”!

Ei usu, et kuna “vastus”, et müüjad näitab mõningaid vahva viise, kuidas teha andmebaasi köha up Kraami.

(Seal on kaks aruannet, kuna piimasegud, mida sa saad pärast müüki üks turud on erinevad valemid teie müügist saadud tulu muu.)

See ei ole “kuidas teha” üks asi. Kuid teades, basic “liigub” ei piisa. See ei lähe sisse “kuidas teha” mitmed asjad… aga see näitab ka seda, muutes funktsioonid töötavad koos.

Kirjutada juuli 2015, see ei ole nii pikk hammas nagu mõned minu õpetused, ja see on ka kirjutatud rohkem osavalt, kes tööd olen pannud enne, et teeme selle ühe!

Mitu tabelid, suhted, pärinevust: Kirjalik 6/07… keskmisest parem õpetus… aga minu õpetused seotud suhted on “kasvanud nagu topsy”, sorry, nii et ma olen valmis juhend erinevad suhted õpetused.

Importiva tabelid muudest kohtadest, nt mitte-ooBase andmebaasid: See näib olevat populaarne valik. See aitab teil mitmeid asju, sealhulgas kasutades CSV-faile, et vältida uuesti kirjutades andmeid. See aitab sul rännata erinevate andmebaasi haldur, nt kallis Juurdepääs. Alternatiivsete sihtkohad: Liikuvaid asju vahel Open Office i rakendused ning Kuidas eksport ooBase CSV-faili. Mul on ka Üldine sissejuhatus Komadega Eraldatud Väärtuste (CSV) failid siis. Eraldaja ei ole alati koma, muide. Kui soovite kasutada Microsoft Access andmebaasi, mul on lühike märkus, et teie jaoks, liiga.

Imeline Report Builder laiendamine Oracle, varem Sun Microsystems: kiire sissejuhatus põhifunktsioonid. leht annab ka “How to install” info… kuid ma ei usu, et sa pead, et enam? (Ma arvan, et see on nüüd “standard”, “ehitatud” aruande generaator.”)

“Registreerimine” andmebaasid ning luua varukoopiaid: Lugeda teavet varundamine oma töö, kui miski muu. “Registreerimine” on endiselt väike mõistatus mulle, kuid see õpetus heidab natuke valgust, ma loodan!

Panna Piirangud Tabelid: Hoida oma andmebaasi tasuta halb andmed; vältida vigaseid andmeid.

ListBoxes ja ComboBoxes: Veel aids-i, et hoida oma lauad tasuta halb andmed.

Pärinevust, Multi-table Vorme ja Päringuid, Kasutades Suhteid Need on olulised mõisted… ja organisatsiooni minu õpetused nende kohta on puudulik, nii et ma olen loonud “juhend juhendid”, mis on see, mida link viib teid! Üks neist loob andmebaasis kaks tabelit, ja luua päringud ja vormid hankida teavet tabelitest. See õpetus ei kaasne aruanne… “tulemus” on vorm, mis koondab oma andmeid ühe aknas.

Väljapanek väljad mitmest tabelist ühe päringu: Kasutades Liitub. See on ebatavaline juhendaja. Alustuseks, see sisaldab sissejuhatust, ostes ja müües aktsiaturg kutsub üles ja paneb. Ta vaatleb “suurem” projekti, kui on tüüpiline nende õpetused. See on pikk, aga ma loodan, et seda väärt! See on ka ebatavaline, et seal on link, mis võimaldab teil laadida lõpetanud andmebaasi.

Andmebaas koos Piltide, osa 1… ja mõned üldised oskused: näilik eesmärk on see õpetus on näidata teile, kuidas luua andmebaas koos piltide või jooniste ühes valdkonnas. Isegi kui sa ei ole huvitatud, et see võib olla väärt koorides õpetuse läbi mõned üldised punktid vormi, disaini, mida see sisaldab. (Ajakohastatud ooBase 3.2.1 ja ORB 1.2.1)

Andmebaas koos Piltide, osa 2: See ulatub osa 1, mis näitab teile, kuidas luua andmebaas, mis ei hoidke oma pildid sisemiselt, vaid kauplustes, tee pilti, mis jääb faili välise andmebaasi. (Ajakohastatud ooBase 3.2.1 ja ORB 1.2.1)

Esmane võtmete: Järgmised kommentaarid. Ühend võtmed. Kontrollsummad. Laiendab märkusi tehtud minu Tase Üks õpetus primaarseid võtmeid.


Kolmas osa:

Leiavad need pärast olete rahul mitmed asjad, mida eelmistes punktides. Need on kas perifeersete teemade või raske, nõuab teatavat ooBase kogemus.

“Lihtne” raport: Valitud dokumente ja korraldab neid sorteerida: selge nõue. Ei ole raske… kui sa tead, kuidas. Mis siis, pärast lugemist see mõnevõrra ebatavaline (õpetused selles kohas) juhendaja. (See üks, ma ei vähem lugeja käte-ja mahuga kui tavaliselt.) Me oleme kokku panna väike andmebaasi (Kaks valdkonda, kuus arvestust.) Valige mõned kirjed seda ei saa. Ja esitama need, sorteerida (aruande) inimese sõbraliku vormi. Paar koefitsiendid ja lõpeb muuta oma aruandes “professionaalne” hulka lõpus juhendaja. Kirjalik 9/14.

Funktsioonid (lisa loota, minimaalne jne) ja rühmitamine: Ei ole minu kõige poleeritud juhendaja! Ja ma maalin ennast sisse nurgas või kaks. Aga kui sa ei tea, kuidas kasutada funktsioone päringut, see võib teid aidata. Ja kui me nii saab kapten kõik see, ning mõned väga kasulikud asjad muutuvad võimalik: Kaevandavad andmebaasist, näiteks keskmine punktisumma 12-aastastest, kes on 7. klassi, kui nad üritavad ajastatud matemaatika test. (Andmebaas, mis leiaks hulgaliselt palju lapsi. Päring annaks tabel “viilutamine ja kuubikuteks” andmed meie vajadustele.) Tehnikad on seotud avada tee leidmine, grupi andmed kokku (summa), average, count, kõrgeima individuaalse rekord, kõige väiksem, standardhälve. Ja see on lihtsalt funktsioone! Juhendaja ka jõuab rühmitamine arvestust. Juhendaja on allalaaditav andmebaasi proovi andmeid, ja eelnevalt sisestatud päringud, vormid, aruanded, millest võite alustada.

Kaks tabelit; üks vorm: vorm… üks vorm… pilk arvestust kahes tabelid ja muuta, lisada, kustutada andmeid tabelites. Elementaarne oskus. Te ei peaks töötama otse tabelid. (Kuigi paljud kasutavad sageli teha, kui aus olla. Ohkama.)

Liikuvate andmete vahel Open Office Rakendused: Lihtsam kui sa võib-olla hirm! See on üks perifeerne teemadel.

Kuhjuvate selectors… andmelehe: vorm, mille datasheet kandmise eesnimi. Te valida üks. Kui olete teinud, et teine teabelehe vorm kuvab kõik koos, et esimese nime oma “Rahva” tabel.

Kuhjuvate selectors: Teine Tase. Kasutades Nimekirjast, ja üldiselt on tark. Teeb tööd esimene ilma makro. Siis kulul VEIDI makro, me parandada, et lahendus.


Makrod:

Ma ei luba, et midagi hõlmab makro ilmub kusagil mujal, aga ma püüan hoida enamik asju, mis hõlmavad makrod siin.

Ma ränk vere tutvuda teen makrosid ning ületada mõned (vana) piirangud “(eelmine) piiri” ooBase. Umbes kahe nädala pärast olin lõpetanud, sain teada uue versiooni ooBase. Piiratud katsed näitavad, et ta võidab piirangud !  See on “Hurrah!”, ole kurtmine. (Noh, natuke kurtmine…. asjaolu, et ma ajastatud minu seiklus halvasti.)

Koos ooBase 3.1 saab salvestada makrosid ettenähtud andmebaasi .odb faili. Te saate salvestada makrosid andmebaasis nad on. Sul on ka võimalus pilte aruanded. (Anna täiendamine tõsiselt kaaluda, kui olete endiselt kasutades midagi enne 3.1. Ma olen teinud mitu OpenOffice i uuendamine aastate jooksul, Windows, ilma kahetsust.. vaid võtta tavalisi ettevaatusabinõusid.) (Pildid aruanded, pead ka Oracle Report Builder, varem tuntud kui Päike Report Builder või SRB. Ma tegin oma katsed versioon 1.1. Nii palju ma saan vormi, et kuvada pilte hoitakse andmebaasis ja pilte, mis on ainult tee neid hoitakse andmebaasis. Siiani võin ainult saada aruandeid välja trükkida, pilte endise omamoodi. Teine Hea Asi OO3.1 + SRB 1.1 on, et “Hoida Suhe” valik on sisse viidud piltide kuvamine.

= = = = =

Makro programmeerijad: alustada nende…

OOP ja Sündmused: oluline õpetus hõlmab põhilisi elemente ja põhimõtteid seotud mis tahes makro tööd Open Office i moodul. Mõned materjalid siin aitab teil mõista, tavasid, et jälgin siis, kui töötame koos makrosid, mis ei ole “sätestatud” üldised nõuded Open Office. Ei ole lihtne lugeda, kuid ma annan selle sulle.

Esimesed sammud, Makrod: oluliseks juhendaja, kui soovite töötada koos makrode tahes Avatud Office ‘ i moodul, või mõista, materjal kõik minu teisi makrosid õpetused. Lihtne “Tere Maailm” nupp on loodud selleks, et illustreerida mitmesugused punkti. Palju asju seletada sõnadega, üks silp. Algaja juhendaja, või vaadata vahe-makro programmeerijad.

Mitmesugused mõtted makro kasutamine: Mitte väga hästi kirjutatud, aga kui sa tahad, et kapten kasutades makrosid, töötavad oma teed läbi see annab teile täiendavaid teadmisi. Muu hulgas seda me vaatame töö, mille ruut on ooWriter dokument. Jälle: Seletatud sõnad üks silp.

Makro programmeerimine: teise taseme…

Töötab mõned nupud ooBasic: sel juhendaja, siis on antud vähem aidata, sa pead mõned aru, mida te teete…. mida saab saavutada läbi töötada õpetused üle, kui tuleb.

Kasutaja määratletud funktsioonid: Luua uued “sõnad” Open Office tööd, eriti ooCalc. Sel juhendaja, loome funktsiooni, mis töötab välja, “maksuameti” hind midagi, kui me teame, et “enne tulumaksu” hind ja maksumäär. Kui me oleme teinud asju, selgitas juhendaja, meil on võimalik lihtsalt panna asjad =tkbWithTax(200,3) tööleht, ja saada 206.

Töö failidega: makro, mis kustutab ühe faili ja kopeerida teise. Märkus: See “töö” on suletud dokumendid istub oma plaadile, mitte koos “asju” sees faili. (Üks faile saab avada hetkel makro on kutsutud, kuid me ainult kopeerib plaadi koopia. Isegi salvestamata faili muutmist ei kopeerita.)

Dokumendi omadused: See näeb välja… ilma leida kõiki vastuseid… läbivaatamise omadused dokumendi makro on salvestatud. Mööda teed, me vaatleme mõningaid olemasolevaid dokumente Open Office i programmeerijad.. API ja ooBase.

Makro programmeerimine: kolmanda taseme…

Tutvumise ülesanded ja menetlused sees external Dll. Windows .DLL on ette oma kasutamist, võttes samal ajal oma esimesed sammud. Näiteks on välja töötatud kasutades ooCalc tööleht, aga ma usun, et põhimõtted on üldised. Funktsiooni DLL nimetatakse; ta tagastab stringi, mis me siis kuva lahtri töölehe. A alamprogrammi aastal DLL paneb “Hello World” ekraanile teateboksis, kui midagi juhtub ooCalc tööleht tugineda alamprogrammi.

Makrod koos ooBase…

Järgmised oletame, et teil on mõned teadmised töötavad makrod, mida on võimalik saada töötades läbi õpetused üleval!

Eksport CSV-na koos ühe nupuvajutusega: See ei ole lihtsalt inimesed, kes tahavad eksportida CSV. Kui soovite kasutada makrosid koos ooBase, loe see essee. See viib teid läbi põhilised oskused, kasutades eksportimist faili CSV-faili näiteks. See algab peaaegu nullist, kuid kui te kasutanud makrode Open Office i enne, või on algaja, siis teeks hästi läbi vähemalt kaks esimest õpetused selles, “Makrod” osa. Nad räägivad “lihtne” makrode Open Office. Kõik, mis nad kaasa on vaja töötamiseks makrode ooBase…. ja mida rohkem!

Kus on makrod? Selle lühikese essee, kus arutletakse makrod on salvestatud, ja on andmeid, mis on seotud ooBase küsimus.


“How To” juhend:

Leheküljed käesolevas jaos sisaldab vähe jupid “kuidas” teavet. Nad on vähem “juhendaja” kui need, mis eelmistes osades.

= = = = =

Midagi ei SAA teha: … vähemalt mitte Open Office: Juurdepääs: MySQL server web hosting ettevõte “1and1.com”s serverites… aga ma ütlen teile, kuidas saate andmeid selliste andmebaaside oma veebilehti, läbi PHP.

Kasutades kuupäevad, et andmeid valige andmed: Kui teie andmebaas on kuupäevad see, salvestatud “kuupäev” data-tüüpi, mõned “huvitavad” tagajärgi tekkida. See “kuidas” näitab teile, kuidas luua päringuid kaevandamiseks andmed põhinevad kuupäevad neid.

Kasutades lihtsat teksti faile lisada mitu kirjet: Lühike ja magus… ja protsess toimib päris hästi, liiga. Sisestage mitu kirjet lihtsa teksti faili (CSV) ja “saada” need andmed tabeli oma andmebaasi, st “append” neid.

Liikuvad andmed tabel andmebaasi: “halb” juhendaja – ei seleta, sa ei saa aru, mida te teete…, kuid see võib anda teile “klõpsake seda” vastus, kui see on kõik, mida sa tahad. Sillutab teed….

Lihtne postiloendi loomine postituse sildid: Teise “halb” juhendaja – ei seleta, sa ei saa aru, mida te teete…, kuid see võib anda teile “klõpsake seda” vastus, kui see on kõik, mida sa tahad.

Kuidas kloonida Open Office andmebaas: Kloonimine oma andmete tabelid, vormid, päringud, aruanded ja registreerimine kloon.

Andmete jagamine: Kuidas anda koopiate andmebaasi teised; kuidas kasutada teises arvutis.

Otsin üles asju, kasutusjuhend: Seal on manuaal? Kust saada seda!

Concatenate väljad: Pööra stringid kahe või enama väljad üheks string. Teha “Jane” ja “Smith” – > “Jane Smith”, näiteks. Või isegi “Smith, Jane”!

Raadio nupud vormid: Raadio nupud on hea viis, et aidata kasutajatel, sisestage ainult kehtivad andmed. Samuti toob näiteks järkjärguline arendamine… tööriista, et saada, kus sa tahad olla pigem varem kui hiljem. Vähem kiirustades, suurem kiirus.

Kasutades DDE, et hoida dokumente samm. DDE on arenenud tehnoloogia andmete jagamine dokumentide vahel, ning Open Office on see “standard”.

Joonista kaarte riikide värvitud vastavalt andmeid nende kohta. Seal on väga lihtne viis, kuidas saada tõesti muljetavaldavad tulemused!

Andmeid eksportida CSV-Failid: kuidas teha seda mis tahes Avatud Office ‘ i rakendus. (CSV-faile selgitas mujal.)

Fix Linux Form Wizard probleeme: tundub, et on olnud küsimus Vormid Nõustaja koos ooBase paigaldatud Ubuntu üks punkt. Probleem võib esineda. Lihtsalt fikseeritud, kuid “fix” võib tuua muud küsimused… ma ei ole Ubuntu ekspert piisavalt, et teada, et… aga ma ei näinud muud probleemid piiratud testid.

Tee Auto-astmelise suurendamise valdkonnas: Kasutades AutoValue luua väljad mis on täis teie arvuti poolt. Kasulik esmane võtmete, seerianumbrid jne.

Muuda Auto-increment Alustada: Kas teil on väli, millel on AutoValue määrata õige? Tahad muuta number, mida kasutatakse järgmise kirje? See “Kuidas” ütleb teile, kuidas… ja see on lihtne teha!


Diskursused:

Järgmistel lehekülgedel on vähem “vajutust – klahvivajutuse”, vähem “how – to” veeni. Nad on rohkem nagu loengud. Nad ei ole ilmselt nii lihtne või lõbus lugeda, kuid ei anna neile proovida? On loetletud “lihtne/ tähtis”, et “vähem on lihtne / vähem kriitiline” teemadel. Samas üks umbes andmetüübid ei ole eriti lihtne, see on eriti oluline! Muidugi, ma ei saa kindel olla, mis on oluline teie vajadustele. Ma loodan, et nad on kõik kasulik!

= = = = =

Risti populating vorme andmete põhjal on enam kui üks tabel: Kui teie andmebaasis on enam kui üks tabel, see on Väga Halb Mõte sisestada mingeid andmeid, kaks korda, st “dubleeritud” (Te loodate! See on üks probleeme) kahes kohas. See mittetäielik essee räägib natuke sellest, ja sellest, kuidas saab panna andmed rohkem kui üks tabel ühtsesse vormi, et tuua kokku asjad, mida sa tahad.

Suhted ja Liitub: kohe, Kui teie andmebaasid on rohkem kui üks tabel… mis ei tohiks kaua aega võtta… sa tõesti, tõesti peaks alustada millega “suhted” andmebaasi. Ja enne pikk, siis on vaja “liitub”. Nad ei ole sama asi, kuid erinevused pidevalt blur, minu meelest, ja ma loodan, et aidata teil võidelda selle probleemi.

Andmete “tüüpi”: Kriitiline tabel disain. (Seal on kiire kasutuselevõtt andmetüübid “Esimese osa”, liiga.)

CSV-failid: lühike, üldine selgitus “Komaga Eraldatud Väärtused” faili nimega “Komaga Eraldatud” failid… kasulik liikuvaid andmeid rakenduste vahel. Eripära, kasutades neid Open Office (üldiselt) on selgitatud mujal… spetsiifikat andmete importimine, eksportimine, ja liikuda andmete vahelOpen Office rakendused.

Käivita SQL käsk otse? Analüüsida SQL?: ooBase on (andmebaasi!) algaja sõbralik. Siiski tuleb aeg, mil oma “abi” saab viisil. Siis sa jooksed oma SQL otse. Kes hoolib. Kui. Kuidas seda teha. (See lehekülg on lihtsalt, kuidas kasutada SQL käsud jooksul Baasi. Ma olen kirjutanud mujal kohta, kasutades MySQL serverid.

Apache / MySQL / PHP: Valmis väljakutseks? (Suur väljakutse.) Tahan kasutada ooBase tasuta multi-kasutaja andmebaasi? (ooBase omal pole multi-kasutaja.) Kas soovite accessi andmebaaside üle LAN või üle kogu veebi, kasutades taas ooBase juures kliendi masin? Tahad kasutajad vaheldusrikas ja kitsalt määratletud privileege? Käesolev essee püüab aidata…. kuid see ei ole kiire lugeda! (Mööda teed, see ka räägib kui lõbus sul oleks luua dünaamilisi veebilehti, mida tähendab PHP.)

“Lihtsalt” MySQL andmebaasi server, Open Office, nagu “klient”, või “ees end”: See oleks probleemiks liiga… kuigi mitte päris väljakutse eelmise seiklus. MySQL on tasuta multi-user, multi-platvorm andmebaasi server. võite kasutada MySQL server üle interneti. (ooBase omal pole multi-user või kaevata kaugjuurdepääsu.) Komplekt lehekülge selgitamisel väga palju, kuidas MySQL-i server läheb loodi veebruaris ja Märtsis 2013, ja minna kaugemale kui mõned mu varasemad püüdlused teemaga. Master, mida on neile, ja siis on tehtud hea algus suunas, et on valmis väljakutseks ning alustatakse pärast Apache/ MySQL/ PHP paigaldus, punkt mainisin enne, kui see üks.


Juhtumiuuringud:

Näiteid andmebaaside täitmise vajadustele. Ka juhtumiuuringud, elemendid, andmebaasi disain. Ärge pilk teemad need juhtumi uuringud ja öelda “telefoninumbrite nimekiri? Ma ei pea tegema telefoni nimekirja.”

Nad kõik illustreerivad üldised punktid, ja kõik võivad anda teile “See on hea idee!” mõtteid.

Kui see felicitously juhtub, et teil on vaja luua telefoninumbrite nimekiri, mis on hästi ja hea, Aga ma üritanud saavutada rohkem üldist kasulikkust nagu ma kirjutasin juhtumiuuringud. Igas, teil lugeda otsused mis ma tegin lahendada konkreetne probleem. Teil lugeda vahendid, mida olen kasutanud. Sa peaks ära võtma ideid, mis on kasulik paljude andmebaaside… näiteks andmebaasi sa üritad luua juba täna!

= = = = =

Primaarne disain: Trikke kaubandust. Arutelu peamine I kavandatud “Raamatud” tabel andmebaasis ma tegelikult kasutada. (See on umbes kogumist raamatuid.) Paljud üldiselt kohaldatava punkti.

Perekonna Ajalugu: andmebaasi esivanemate: töö pooleli, kuid olulised elemendid-andmebaasi “pour” mida sa tead… ja kuidas sa tead, see… inimesed minevikust. Abielud, lapsed, tähtsad kuupäevad, jne.

Seotud Nimekirjades, DNA, Perekonna Ajalugu: See essee on natukene erinev, kõige kohas. See räägib (pikkus!) umbes probleem, ja teeb mõned arengut, analüüsides, kuidas seda lahendada. Kuid täis, Open Office Base lahendus ei ole veel kättesaadav. Ma loodan, et keegi saab saata lahendus! Kuni siis, essee endiselt oluline harjutus vaadates andmeid, ja kuidas see võib olla kodeeritud. Andmed täidaks maatriks, aga hõredalt. Andmeid võib parim olla salvestatud seotud nimekirja. Kas selline struktuur, mis toimub RDBMS? Kogu asi tekkis teed mööda projekteerimine andmebaasi sobitamine DNA eesmärgil pereajalugu.

Osakond Mootorsõidukite – Paradiis: See andmebaas on aluseks teiste õpetused. Andmebaasi saab alla laadida. See on neli tabelit, kus suhted loodud. See on alus andmete haldamise süsteemi hüpoteetilise Kariibi mere saare liikluspolitsei.

Vormi kahe sub-vormid: tagasihoidlik väike asi. Seoses väikese andmebaasi koos teabega selle kohta, taimed, näiteks vorm, millel on kahe sub-vormid on loodud.

Aastane andes, et heategevus: andmebaasi jälgida annetusi väärt põhjuseid. Ei ole “raketiteadus”; üsna basic süsteem.

Börsil Investeerides: Märkused andmebaas, mis jälgib oluliste andmete aktsiaturg investor. Samuti ma loodan, et huvi algajad investorid, üld-punktid kohta arvestust sul on vaja hoida.

“Päris maailmas”. näiteks: Kirjeldus, mõned pigem “räpane” tööd teinud, et rahuldada mõned reaalse maailma vajadustele.

Projektis Osalemine: andmebaasi jälgimine töötavate inimeste rühm projekte. Kasulik näide, millel on “read” info mitme üksuste ja muid asju. Saate andmebaasi alla laadida, kui soovite. Ei “lõpeta” veel… kuid kirjeldus tabelid, kasulik omaette.


Nimetades Osad:

Mõned “Illustratsioonid”, et toetada paljud muud leheküljed sellel veebilehel. Nad on loetavad oma, ja seotud sageli, eriti sissejuhatavad õpetused.

(Nii, Hagop Merjian, ma ei mäleta midagi inglise keele tunde 40 aastat tagasi. Hästi… meenus bitti!) Neile, sa ei tunne Henry Reed on “Nimetamine Osad”, see on väärt külastamist. Kirjutanud sõduri kogemus teises WWII, kuigi pean tunnistama, ma ms-meenus, et see on alates Wilfred Owen ja WWI. Ilmselt võiks kohaldada peaaegu iga sõduri elu lihtsalt mõned muudatused.)

Aga te, õrn lugeja, on ilmselt ei ole sõdur, nii et ma ei ole siin digress arvesse vaiade pöörleb, mis sinu puhul siis ei ole saanud, või midagi muud, et sa ei ole saanud.

v v v v v v – – – . . . Osad teemad . . . – – – v v v v v v

ooBase põhiprojekti manager aken: Käsitletakse peamisi aken, kust te tavaliselt hallata mis tahes ooBase projekti. Mõned kasutajad ooBase andmebaasid on loodud teised võib-olla rohkem tuttav Elektrikilp esiotsa, kuid enamik kasutajaid on tavaliselt töö läbi akna siin kirjeldatud, mida ma tavaliselt nimetame “ooBase peamine projektijuht aken”.

“Design mode on/off” nuppu ja Vormi Navigator-aken: Kahe olulised vahendid disainer. Ärge ajage vormi navigator üldisemas navigator, mis saab käivitada koos teie klahvi F5.

“Vormi Juhtelemendid” ja “Enam Kontrolli” tööriistariba: Kuidas neile juurdepääs.


ÜLDINE Open Office “süsteemi” Juhendaja:

Seal on mõned asjad, mis on kontrollitud kogu valik Open Office moodulid. Luua oma Makro Täitmise Turvalisus on oluline. See link viib mõned märkused selle kohta, mida makrod on ja kuidas seada oma Open Office installeerimine turvalisuse taseme. (See teema on oluline isegi siis, kui sa ei tea, kasutades macros (makrod).)


Open Office Writer Juhendaja:

Kunagi tahan olla “mitu valitsejad” Kirjanik dokument? Nii, teil on natuke keset lehte, vertikaalselt, see, millel on erinev arv veerge? Lihtne, kui sa tead, kuidas, mis see õpetus lehe paigutus Open Office Writer selgitan.


Täiendavad märkused:

Esiteks….

Ramblings

Andmebaasi kaasas OpenOffice, versioon 2 (ja kõrgema) ei tüüpilised andmebaasi ülesanded hästi, ja on sama lihtne kasutada kui midagi võrreldavat võimu. Ta möönab, SQL. Vaata eespool nimetatud artiklite abi mastering ooBase.

Unusta kõik kogemused Adabas, mis tuli kaubanduslik versioon OpenOffice 1. Kui OpenOffice versioon 2 andmebaas, ooBase, ei ole, ja EI olnud tehtud ettepoole versioon 3.

Pea meeles: kogu OpenOffice suite, on open source, on vaba, sealhulgas ooBase. (Näete ka ooBase edaspidi “Baasi”.)

Kui OpenOffice suite on kättesaadavad mitte ainult Windows, vaid ka Mac ja Linux. Ma olen seda kasutanud Ubuntu. Tegelikult ma teen rohkem ja rohkem Ubuntu… milline imeline tunne see on, et saan eemal olles thrall Microsoft. Kui saabub päev, kui ma otsustan, et lülitada kõik mu Windows kastid, seal on asju, mida ma igatsen, kuid wordprocessing, arvutustabelite, andmebaaside (ja mõned muud rakendused), kui ma omakorda minu Linuxi kast, ma ei tea isegi, see ei ole Windows… ma ikkagi rakenduste kasutamine olin kasutades Windows. (Firefox on minu lugemas tegevust samal õnnelik asjaoludel.)

Rääkides imeline maailm avatud lähtekoodiga programmid, kas te olete proovinud avatud tarkvara ja avatud riistvara Arduino mikrokontroller? Palju nalja, kui sulle meeldib nokitsedes elektroonika. Ja kui teil on ainult tarkvara, seal on multi-platvorm Pascal nimetatakse FPC, mis ma edendama samal leheküljel kui oma Arduino materjali. FPC on versioonide Aken, Linux ja Mac.

Koos OpenOffice 2, saad tasuta, võimalik, kasulik andmebaasi programmi. See tuleneb olemasoleva toote HSQL. Tsiteerida www.hsqldb.org:

“Meie grupp on asutatud 2001. aastal…. Meil on…. välja kuus uut versiooni andmebaasi (RDMS) alates 2001. aasta aprillist… projekti naudib top 50 pingerida kõigist SourceForge projektid (100,000) üle 1.000.000 downloads.
“(HSQL on) täiesti vabalt kasutada ja levitada vastavalt meie litsentse, (mis on), mis põhineb standard BSD litsentsi.”

Ja (kohandatud) (varasema versiooniga), mida kasutatakse at…….http://www.openoffice.org/product/base.html…..(see leht võib olla aeglane laadida.)

“BASE, saate….

 • Luua uusi tabeleid teie andmed – ning samuti neid muuta, kui teie vajadused muutuvad
 • Säilitada indeksid tabelid teha andmetele juurdepääsu kiiremini
 • Vaadata tabeli muutmise grid ja lisada, muuta ja kustutada andmeid
 • Toota muljetavaldavad aruanded oma andmed (Report Wizard)
 • Loo “instant’ andmebaasi rakendused (Tabel Wizard)

“Kasutades BASE, mitte ainult saate sirvida oma andmeid, kuid ka…

 • Täita ühe või mitme veeru kehvasti
 • Vaadata alamhulgad oma andmete lihtne (üks klõps) või on keeruline (loogiline päringu) filtrid
 • Luua võimsaid päringuid, et näidata oma andmete uusi võimalusi, sealhulgas kokkuvõtted ja multi-table arvamusi
 • Koostada aruandeid mitmesuguseid vorme, kasutades Aruanne Viisardi või Oracle Report Builder, varem tuntud kui Päike Report Builder või SRB

“BASE sisaldab täielikku versiooni HSQL andmebaasi mootor, andmete salvestamiseks XML-failid. Seda saab kasutada ka dBASE faili algupäraselt lihtsa andmebaasi tööd.

“Täpsemad nõuded, BASE toetab paljud populaarsed andmebaasid andmebaas, loomulikult (Adabas D, ADO, Microsoft Access, MySQL), või mis tahes andmebaasi abil tööstus-standard ODBC ja JDBC draiverid. Samuti toetab kõiki nõuetele vastav LDAP aadressiraamatust, samuti levinud vorminguid, nagu näiteks Microsoft Outlook, Microsoft Windows, ja Mozilla.”

N. B.: Juhul vähemalt Access, et toetus hõlmab juurdepääsu tabelid jooksul andmebaasi, kuid välistab igasuguse võime joosta Access makrod, vormid, aruanded. Aga see klaas-üle poole täis, kui sa arvad.


 

Tagasi pealehele

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *