Lazarus Programmeerimine Õpetused

Tõlkida koos http://sheepdogguides.com/lut/

Soovitus: Sinu brauseris on “Leia seda lehte” vahend… ilmselt tasub kasutada, kui te otsite midagi konkreetset.

Kas sa tahad teada, kuidas teha erilisi asju kasutades tasuta Lazarus programmitöö keskkonnas Linux ja Windows?

Olete õiges kohas!

Mitte paigaldada oma Lazarus, veel? Kasutades Windows? Siis palun märgi see märkus kui teil on 64-bitine masin !

 


Tase Null:

Kui te ei ole mitte ainult uute, et Lazarus, kuid ka uusi programmeerimine, või programmeerimine, koos Pascal, võiksite uurida Pascal veidi esimene. Kompilaator “all” Lazarus on võimalik kasutada rohkem otse. Mida sa õpid, et nii, aitab kaasa oma meisterlikkust Lazarus… aga sa ei pea, et alusta sealt, kui soovite. Saate lihtsalt hüpe otse Lazarus, ja õppida Pascal mööda teed. Minu Pascal loomulikult on õppetunnid on kirjutatud “FPC” keskkond (“Free Pascal Kompilaator”). “FPC” viitab koostaja Lazarus kasutab. Saada FPC, pakun, et sa paigaldada Lazarus, isegi siis, kui te ei soovi kasutada kõik veel. Kui FPC paigaldatakse koos ülejäänud Lazarus, ja teie paigaldamist tuleb teha üks kord ja kõik. Aga sa võid kasutada muud teed, kui sa pigem hoida ära teevad “kõike” nüüd.


Kaua aega tagasi, ma installitud Lazarus minu Windows XP masin ilma draama. (Esimene installida: 26 juuli 2011, vers 0.9.30 32-bitine Windows.) ja edasine paigaldab (ja täiendused Lazarus varustatud masinad) on enamasti läinud hästi, liiga, viimane on installida versiooni 1.6.2 Windows 7 masin. (Mis läks ilma vahejuhtumiteta.)

Üsna kauge minevik, mul on mõnikord olnud raske ühendamine Lazarus kodulehekülg. See on quirk minu süsteemi. See juhtus enne mõne teatud saitidele. Viimasel ajal (juuli 2011) see oli mängides üles, palju mu sõbrad olid ühendamine ilma probleemi. Ilmselt ette, et mu DNS.

Paigaldamise protsess on üsna tähelepandamatu. Kui teil on 64 bitine Windows masin, siis võib ikka tahad installida 32-bitise versiooni, nii et asjad, mida sa kirjutad, saab kasutada kas 32 bit masinad või nende suuremad vennad. (Välja arvatud juhul, kui te soovite säilitada kaks versiooni?)

Mida teil vaja on http://www.lazarus-ide.org/index.php?page=downloads. Windows, igatahes, sa ei pea tahes väljamõeldud “complile allikas” värk, et mõned “paigaldamine Lazarus” lehed räägivad.

See on üsna lihtne, aga kui soovite abi, siis on teretulnud, et milline on minu lühike “Installimine või Värskendamine Lazarus” märkus.


Palun vähemalt koorima kuigi järgmine “Tase Null” juhendaja enne, kui proovite kasutada teistel isikutel käesoleva veebilehe kaudu. Kui sul on juba märkimisväärne Lazarus või Delphi kogemus, siis peaks olema võimalik läbi sõita, kuid lisaks tutvustame, et sa Lazarus (või Delphi), samuti näitab teile mõned oma põhilised töömeetodid ja kehtestatakse teatud terminoloogia.

Alustage Siit See võtab täielik algaja kaudu, esimene projekt, mis hõlmab punktides, mida kohaldatakse mis tahes projekti, ja hõlmab mõningaid küsimusi selle kohta, konventsioone, mida kasutatakse minu tutorials. “Start here” on pikk ja võib-olla tüütu, kuid ma tõesti ei soovita seda, et sa kindlalt.

 

Tase 1 Õpetused:

Õrnalt See, Kui olete õppinud põhioskusi minu Alustage Siit juhendaja (Tase 0, eespool), siis olge valmis, et see õpetus, mida te olete võtnud õrnalt käega, ja arvestades, palju abi. Ma ütlen teile, mida taotluse keskmes õpetus ei hetkel… aga kõigepealt ma tahaksin seletada midagi.

Sisu “Kergelt See” eesmärk oli tutvustada teile mõned põhilised mõistete sündmuste ahela programmeerimine. Oleme, muidugi, töötavad Lazarus need õpetused, kuid kontseptsioone, “Õrnalt See” aitab teil iga Linux või Windows või Mac, programmeerimine.

Jah, aga mida ta teeb?? Oh hästi, kõik on õige: Ta loob rakendus küsib kasutajad”, “Mis on 5+9?”, “Mis on 7+2?”, jne. Kuid see ei ole point!

Konstandid ja Kommentaarid… ja selle versioon ID Lühike ja magus… aga ei võta hetk, et külastada “juhendaja”… veel vähe, “Kuidas”, tõesti. Kommentaarid (tuntud ka kui “rems”, või märkused) aidata teil püsida eest koodi taotlus. Konstandid on kasulik alternatiive muutujate teatud asjaoludel, ja ma soovitame kasutada eelkõige pidev iga rakendus, mis näitab rakenduse versioon. Ja ma näitan teile, kuidas saada, et versioon teave, mis kuvatakse taotluse tiitliribale.

Osad Lazarus üksus, Kui te olete teinud Õrnalt See õpetus, eespool, kui teil on tunne, otsusekindel ja julge, see pikk ja tüütu essees kõik osad koodi lihtne Lazarus (või Delphi) taotluse tasun oma jõupingutusi. See oli parem, igatahes, sa ei oleks lugemine see on lõbus!

Edit box OnChange Sündmus lõpuks ometi! Midagi lõbus! (Noh… lõbusam kui alustamine, õpetused on olnud. See üks siis peaks “learn by doing”.) Teile näidatakse, kuidas luua veidi taotluse koos kahe edit kastid. Mis iganes kirjutad ühte ilmuvad muud… muutumisega.

Ei, võibolla, taotluse fond minu pensionile, kuid kui te tööd läbi luua, see tuleks laiendada oma tuttav tohutult võimas “asi”, mida nimetatakse sündmuse ja käitlemise kohta sätestatut. (Võrdselt kasulik Lazarus ja Delphi programmeerijat)

Andmetüüpide Jaoks hetkel see link lihtsalt kulub teil teiste inimeste tööd http://wiki.freepascal.org/Variables_and_Data_Types. Ja seal leiad “kõike”, mis on pigem rohkem kui algaja vajadusi. Ma püüan toota juhendaja õigeaegselt, kuid palju, palju tunde on raisatud seoses probleemide üle andmetüübid. (See oli tegelikult alusel Y2K “bug”… mis oli tõsine oht, et Elu, nii Nagu Me Teadsime Seda, kuid kuna programmeerijad ületas oht, et liiga paljud inimesed arvavad, et see oli juhtum, “Hunt! Hunt!”. (Ma ei ole juhendaja andmete tüübid, Delphi, kuid samas peaaegu kõik Laatsaruse sobib Asju, Delphi, see on lihtsalt selline koht, et väike vahe võib olla Suur Valu. Teine asi: Kui te töötate koos Dallase 1-Wire seadmed, hoiduge andmete tüüp tingimused, mida nad kasutavad. Nad kasutavad samu tingimusi kuid see tähendada erinevaid asju, kui Delphi/ Lazarus inimesed kasutavad neid.

“Mõtet” Lazarus, andmetüübid. Lehe viidatud, me oleme rääkinud, et tüüp “integer” salvestab kas smallint (-32768 .. 32767, 2 baiti, pp samal leheküljel) või longint (-2147483648 .. 2147483647, 4 baiti, sama). Kaks asja tekivad: Kui teil ei ole vaja negatiivsed arvud, ma oleksin valmis Minema Lihtne… ja kasutamine “sõna” (0-65,535 2 baiti) (või “bait”, 0-255 1 bait) Aga võib-olla ma olen seda usku. Et “hämarus”, “integer” tüüp võib tuleneda see on “basic” – tüüpi, ja kas see koosneb 2 või 4 baiti määratakse kindlaks, kas kasutate 32-bitist või 64-bitine masin/ OS. Algajad: Ära muretse… enamikul juhtudel see ei ole tähtis!

Joonis Sissejuhatus graafika. Kõik, mida vaja on “pind” toetuda, ja siis on lihtne. Saate “paint” piksel, või ei lines (moveto/lineto).

MoveTo, LineTo STOP VAJUTAGE Kohta graafika programmeerimine. Palun külastage seda lehekülge ENNE lugemist tahes minu teisi graafika programmeerimine õpetused. Olulised parandused mõned üksikasjad.

Nipid ja nõuanded, Te ei pea see õpetus nüüd, kui te olete just alustanud. Kuid siin on nimekiri ideid asju, mida ma kutsun teid üles kaaluma iga rakenduse sa kirjutad.


Tase 2 Õpetused:

Zip-arhiiv Celsiuse järgi Fahrenheiti Converter sourcecode Celsiuse järgi Fahrenheiti Converter… ja see muundab mõlemat pidi! Juhendaja jaoks pole see veel lõppenud, kuid saate alla laadida zip-arhiiv kompileeritud .exe-faili ja mõned koodi, mis töötab, isegi kui võib-olla ta vajab mõned koristustööde! See rakendus on jätk üks kaetud Tase 1 juhendaja tekstikasti OnChange Event.

Kasutades .ini failid: Hea seadistamine rakendused, muutes need mäleta oma eelmise riik, jne. (Ma olen kirjutanud sel teemal mitu korda, paljudes kohtades… mõnikord halvasti! See, ma usun, on lõpuks päris hea – 9/13).

Uuesti kasutades Lazarus project: lühike õpetus, mis selgitab lihtne protsess hoone uue Lazarus projekti varasema sarnased, üks. Ei ole raske. Vaid pannakse 2. Tasandil, sest see ei ole midagi, algajad peavad võitlema.

Ülekoormus Sa ei “pea” see… aga kiire märkus seda seletada, kui sa kohanud kedagi, kasuta seda ja võiks hämmingus.

Faili transkriptsioon – esimene viis Ärge muretsege, kui te kasutate seda linki, ja leiad end Delphi – maa! (Kasutab AssignFile, Reset, Kirjutada)

Kui ainult elu oli alati nii lihtne! Ma kirjutasin, juhendaja Delfi. Üritasin kasutades, et Laatsarus, ja, Oh Rõõmu, avastasin, et midagi oli vaja teha erinevalt Laatsaruse. Juhendaja kasutab OpenDialog, SaveDialog ja Memo komponendid kopeerida sisu olemasolev fail uue faili. Anda teostada mõned “punkt”, faili sisu on pisut muudetud. See on piisav, et näidata teile essentials mitmeid ülesandeid. Taotluse juhendaja on shell saab kohandada oma vajadustele.

Te võite mõelda, et ta on laisk, mul pakkuda üks juhendaja kaks publikule. Ei, üldse mitte. Ma oleks ettevaatlik. Kui ma kirjutasin kaks õpetused, ja hiljem kasutajad ütles mulle bitti, mis võiks olla selge, mul oleks vaja uuendada nii õpetused, hoida neid samm. Kasutades üks juhendaja, ja kehtestada erilisi märkmeid, kui vaja, pole ohtu ühe publik muutumas “teise klassi” publik. Ainult üks tutorial, seal pole teist, kellega võiks miss värskendus, muutuvad kehvemaks.

Faili transkriptsioon – teine, parem viis uue juhendaja, kirjutatud oktoobri lõpus 2017. Tööd see ei pole nii väga erinev töö “Faili transkriptsioon – esimene võimalus” ei  sellepärast, et töö harjutused erinevate vahendite lugemine ja kirjutamine andmed ja kettad.

Kuid see aeg, tööd on tehtud paremini. Nii, võib-olla veidi rohkem “bump” allosas õppimiskõver, aga Lihtsalt Parem viis. Sa ei saa seda teha! Sa tead, mida soovid! Kasutab Filestreams.

STRUKTUUR, Planeerimine, Testimine: struktuuri loomine “neid asju, üksteise järel” loop. Tavaliselt keskmes on programmi töö.

STRUKTUUR, Planeerimine, Testimine: Postscipt eelmise juhendaja, sats, et struktuur hoone “neid asju, üksteise järel” loop.

Kasutades Ankur Toimetaja… illustreeritud väike rakendus, mis ma loodan, et sa leiad “lõbus”… see paneb nelja pilte aken ja suurust saab muuta teie südame sisu, pildid venitusi hoida aken täis. Kuid see ei ole “asi” juhendaja. Point on lihtne näide, Ankur Toimetaja tegevus. Sa ei “pea”, et kasutada Ankru Toimetaja asju teha… aga kui sa tahad “professionaalne” rakendused, mis komponendid liikuda, ja nende suurust muuta ilusti, kui kasutajad suurust üldiselt aken, sa tahad kasutada Ankur Toimetaja.


Tase 3 Õpetused:

Mitu windows/ Mööduva objekti alamfunktsioonid: See on “imelik”, juhendaja, kuid ühte ma kiidan teid. See ei taga mingit erilist kasulikku tulemust… kuid teel siis tekib erinevaid kasulikke võtteid. Üsna pikk õpetus, kuid, nagu köögiviljad, Hea Teie Jaoks, ma arvan. See on üks mu vana Delphi õpetused, kuid selgitustega, et aidata teil mõne pisike Delfi/ Lazarus erinevusi. Täielik Lazarus sourcecode tarnitud.

Otsin kaustad ja failid: Liiklevad kaustad arvuti kõvakettale (või muu toetus, pood). Nähes, mis failid on olemas. (“Kaustad” on üks sõna, mida nimetatakse “kataloog” mõnes kontekstis.) Kasutades FindFirst ja FindNext. Suur õpetus, mõistlikult täielik… kuid mõned vead, paraku. (See on umbes mõnevõrra esoteeriline teema!) Hea uudis on, et see on täiesti sourcecode, kui põhiline “kopeeri valitud failid kaustast” taotlus, mida saab kohandada oma tahab, ja uuris midagi, mis ei tööta, sõltumata sellest, mingeid vigu jäänud, mida juhendaja ütleb.

Disain ja Arendamine: Kuidas programmeerijad seda teha? Kuidas nad lähevad laia mõte lõpetanud taotlus? Sel juhendaja, püüan valgustada protsessi.

See on ebatavaline juhendaja… see on rohkem “täielik” ja poleeritud kui mõned. Aga ka see vaevalt puudutab osa protsessist, mis kõige rohkem need õpetused on umbes: kood, mis muudab rakenduse teha, mida ta teeb. See räägib sellest, kuidas programmeerijad saada valmis alustage kood. (Koodi kirjutamine ei peaks olema esimene samm luua rakendus! Kui palju sa tead mis eelneb mis?)

Ma annan selle sulle, kui sul on vähe aega, et samm tagasi oma praeguse projekti, ja proovige õppida oskusi, mis võivad aidata teil luua rakendusi kergemini. Või luua paremaid rakendusi. Või äkki saad nii kasu!

Saada oma taotluse automaatselt kopeerida teksti süsteemi lõikelauale või kleebi asju oma taotluse lõikelaualt: ebatavaliselt lühike õpetus… aga “see teeb mida ta ütleb tina”, ja võtted on kasulikud. See on tase 3 ainult sellepärast, et need tehnikad ei ole üldiselt oluline, ja ka juhendaja on kirjutatud lugejad, kes ei ole uus, et Lazarus.

Kiskja/ Saakloomade Populatsiooni Dünaamika Simulator: Kui sa leiad, et “käsi hoides” olemas mõned õpetused rohkem kui sa tahad, see võib olla sinu jaoks. Kuigi tegemist on näiliselt umbes modelleerimine ökosüsteem, sama tehnika on kasulik igal “põlvkondade” stsenaarium. Simulatsioon on win nr bioloogia auhindu. (Aga see on tugev raamistik, ja kui sa tead, bioloogia, hoone kuni arvesse rohkem bioloogiliste aspektide võiks olla huvitav.) Kuid, kui sa uuring juhendaja ja tarnitud sourcecode, sa võiksid õppida asju tarnib üsna levinud computing tahad. Ülaltoodud lingil viib sind esimese kahe õpetused. Teine laieneb mida tehti esimene.

Liigub .jpgs ümber oma kõvaketta, hoone lehe HTML et kuvada mõned neist: komplektis täieliku lähtekoodi ja eelnevalt kompileeritud .exe faili. See on palju suurem juhendaja kui palju. Ma olen võtnud palju aega, et kirjutada üles teile näite selle kohta, kuidas minna ideest töötav rakendus. Kehtib käesolev õppematerjal on rakendus, mis teeb koopiaid valitud piltidele tuntud kohtades kõvakettal, ja siis paneb kokku lehe HTML-i kasutamine vaadates, et koopiate taotlus on kogutud. Palju kasulikku Hea Tava on näidatud teed mööda. Ei ole “kiire vastus”, et kõik “kuidas…?” küsimusi… aga ma arvan, et tõsine õpilastele programmeerimise tasub aega koos juhendaja. Ma loodan, et nii, igatahes, kuna kord, kui ma olen kulutatud kirjutamist! Paljud spetsiifilised tehnikad mainitud, nt liigub .jpg, on laiem kohaldatavus. Näiteks saate te liikuda teiste faile samamoodi nagu te liikuda .jpg.

Kontrollsummad ja Ini faili ja Rohkem: ebatavaline õpetus… aga annab teile juurdepääsu sourcecode suurem rakendus, mis on tavaliselt teema, juhendaja. (Mul on ka pakkuda veel… ilmselt parem… juhendaja lihtsalt umbes .ini faile. (Parem ini faili juhendaja on kirje oma edasi kuni lehekülje all Tase 2)).

Ma tegelikult vaja taotluse, et ma võiks ka esitada teile iganes programmeerimine teavet võite noppima. See siis peaks olema võimalik näha, kuidas kasutada ini faili salvestada oma akna suurus ja asend vahel jookseb, seal on toornafta rakendamise trükkimiseks tekst. Palju rohkem! Taotlus ei arvutatakse kontrollsumma jaoks märgijada. Matemaatika kaasatud, võib teil laiendada teadmisi, kuid on ebatõenäoline, tuleb kiire vastus teie küsimusele hetk!

Loops, Boolean lipud, teksti manipuleerimise: Mitte palju “juhendaja” see üks, veel, kuid mõned tasuta sourcecode, et “mängida”. See laeb teksti faili… see oleks kõige mõttekam, kui tekst faili koosnes lihtne html mõned <pre> plokid tal… ja muudab lihtsalt kraami <pre> plokid. Et, ma saan aru (!) ei pruugi olla huvi suur publik… aga ma arvan, et rakendus näitab mõningaid olulisi üldine tehnika mööda teed.


Maailmas paremal aitab mul näha, kui teeme neid lehti on väärt see aega võtab. See on interaktiivne; mängida, kui soovite. (Tuleb teil kasutada brauseri “tagasi” nuppu, et saada siia tagasi pärast seda.) Ainult informatsiooni süsteemi andmed on, kui külastajad juurdepääsu saidile, ja kui oma ISP ühendatud neile interneti-ühendus. (Minu puhul, mis on 60 miili kaugusel, kus ma elan, hetkel.)

See on mulle tasuta teenust Revolvermaps.com. Kui sa tead, kuidas lisada HTML-oma veebilehti, see on kergesti lisada.


Tase 4 Õpetused:

(Lisaks 4. Taseme Õpetused on kirjeldatud allpool, kui soovite teada, kuidas kasutada Lazarus joonistada graafikud, mis seal on, mööda teed muudes küsimustes, graafik lisatud “fancy” versioon Predator/ Saagiks simulatsiooni, mis on loetletud üles Tase 3.)

Konkurents! Auhinnaraha! Saate lülitada fail krüpteeritud teksti tagasi loetav materjal see kord oli? (Pidage meeles, et reisi saab nii palju nalja, kui sihtkoht. See ei ole krakitud lihtsalt.)

Kasutades “Ühikut” Lazarus (või Delphi), programmeerimine: See maksab teil kapten “ekstra” ja “tarbetu” oskuste jagamine üles oma koodi sisse, põhiline üksus, mida toetavad alluvad üksused. Mitte ainult see teeb viibib peal suure projekti lihtsamaks, kuid kuna oma oskus muutub tugevamaks, siis alustada, et leida, et mõned alam-osakuid saab “jagatud” projektide vahel. Nagu kõrvale, sees juhendaja, ma jälle külastada kasutaja määratletud andmed, mida saab vaadelda, kuidas luua “custom” andmete tüübid.

Lihtne, kuid keeruline graafika ja kasutada massiive: see, mida pakutakse koos sourcecode luua animeeritud graafika, näidates “asjad” liiguvad. (Või võite lihtsalt alla kuuluvaks .exe, et seda näha in action minimaalse murega.) See võiks olla aluseks palju asju. Mööda teed, saate näha massiive kasutatakse, kui ma ütlen, et mina, osavalt ja elegantselt. Programm oli kirjutatud paindlikkust silmas pidades, saab kohandada, et paljudel eesmärkidel. Ma kirjutasin seda, sest ma tahtsin, et simuleerida, mida sa vaata läbi mikroskoobi vaadates elanikkonna mobiil ühe tud loomad. Seda võib kasutada ka simuleerida põhikooli kala, rändavad gnu, osakesed gaasis… mida sa sellega teha?!

StringGrids: Üks minu paremaid õpetused, ma ütleks… aga võib-olla ei tegele “core” küsimusi. Ettevaatlik ja põhjalik, kuigi. Ta vaatleb võttes CSV-faili, pannes selle string grid, (TStringGrid objekt), pööramine andmete mõned veerud, tuues välja need, mis ei katseid. Kasutaja saab seejärel, käsitsi “fix” halb andmed. Ja lõpuks uuesti salvestada andmeid nagu uus fail CSV. Ma kirjutasin koodi, minu oma tahab, lisamise andmeid OpenOffice andmebaasi partiidena, kuid paljud üldiselt kasulik küsimusi uurida. Juhendaja tohiks olla kasulik ka arvesse seda, kuidas midagi mitte-triviaalne on üles ehitatud etappide kaupa. Sourcecode ette, nagu tavaliselt. Kui teil on vaja ainult natuke laaditavad CSV-faili StringGrid, vt järgmine õpetus.

Koormuse StringGrids alates textfile See VÄIKE õpetus hõlmab LIHTSALT, kuidas laadida StringGrid lihtne CSV-textfile. See oli kirjutatud, samal ajal kui suuremad juhendaja eespool. See hõlmab üks peamisi elemente, mis töötavad koos, et luua, mida on saavutatud suurem juhendaja. Sourcecode ette.

Karm näide kaks kasulikku asja: See on karm riik, vaid tutvustab kahte asja… 1) väga üldiselt kasulik määra rekord. See võtab aega, et näha, miks te soovite neid kasutada… kuid kui sa aru, et nad on suured. Eriti kasulik, tagastamise mitu väärtust alates alamprogrammi. (Umbes ainus hea viis seda teha!), es… 2) Lugemine failist, textfile näiteks “vana viis”, AssignFile (me kutsusime seda “Assign”, kuid et sain kasutada millekski muuks, mis ei põhjusta lõpus vaeva, kuni vana “Assign” sai “AssignFile”) ja Lugeda või ReadLn. Väga kasulik, kui soovite lugeda natuke fail, ilma lugemine kõik see. Mõnikord see ei loe… kui faili on väike. Ka võimaldab teil lisada asju faile, kuid see pole siin tutvustatud. (Mõista, mida on siin, ja lisamise on kiire jalutama GoogleSearch park.)

Joonis graafikud, Kasutades pmXOR, Kasutades erinevaid ini failid: See on suur õpetus, hõlmab palju maad. Kirjutanud üle nädalate jooksul 2014. aasta Mais, kui ma oleks teinud need õpetused pikka aega. Ole kiire vastus, et “Kuidas ma…”, kuid üsna erinevad juhendaja tõttu ulatus ülesanne täidetud: loomise taotluse joonistada graafikud mitmest andmed, failid, kasutaja-kehast read mõlemal, ja positsioneerimise read meeles pidada, alates istungil istungil. Täielik sourcecode ette. Ideid kaetud peaks ka koos Delphi. See õpetus on kirjutatud pärast olin teada saanud, et “error-on-one”, mis on lihtne teha “lineto”, kus on selgitatud minu lühike õpetus, mis teema.

Rohkem XOR!: See õpetus on veidi erinev… ei ole palju, kuidas “juhendaja”, kuid üsna suur taotluse, koos sourcecode nagu sageli juhtub siin, näidates VÄLISTAV tegevus. Kui sourcecode on rohkem kui tavaliselt poleeritud. Kirjalik 10/17… palju parem, kui mõned minu jõupingutusi, 15 aastat tagasi, kui olin alustanud selline asi. Demo sisaldab mõningaid väga lihtsaid asju, ja kaks pigem keerukamaid asju. Kui sa arvad, et nad ei ole nii eriline, proovige taasloomine neid ilma vaadates lähtekoodi. Esimene on üks, siis kaks, siis kolm, siis neli ikoonid ekraanil. Siis kui viies tundub, et esimene kaob. Siis kuues ilmub, ja teine et esinevad kaob. Ja nii edasi.


Tase 5: TCP/IP…

Praegu on parim, mida ma võin teha kui sa tahad suhelda, internet (või lihtsalt koos sisevõrgu), on suunata teid viies jagu, minu Delphi õpetused. Ma pean teid hoiatama, et materjal on aegunud, ja ma olin just alustanud, mille TCP/IP programmeerimine, kui ma kirjutasin neile.

Mis TCP/IP-Osaline: … aitab chosing komplekt üksused toetada oma TCP/IP tööd. Miks mulle meeldib vaba suite alates Synapse.

Saada loodud: Tõmbamist ja “paigaldamine” Synapse TCP/IP suite.

YetAnother View Page Source. MIKS?: Kood vastavalt käesoleva lühike õpetus annab teile väike utiliit vaatamiseks allikas tahes veebilehe. See annab teile kiire testi oma Synapse paigaldamine. (Synapse: Tasuta raamatukogu IP/TCP kraam). ja see annab sulle “skelett”, mida võiks laiendada, et teha palju kasulikku IP/TCP asju, eriti valdkonnas säilitada oma kodulehekülg kohalolek.

Kena lihtne “Tere Internet” Asi: Sourcecode ja juhendaja lihtne projekt. (Kompileeritud .exe sa võid Kasutada ka ette.) .exe võimaldab saata midagi, mis tahes web-server, tuleb see oma LAN, või läbi interneti. Mida see “saates midagi,” saab teha IP Kaamera pilti, või Arduserver muuta riik on oma LED (ja kui saab muuta LED, saate muuta PALJU asju… alates üle interneti.) Ja veel, treening on üsna lihtne ja lihtne esimene harjutus, kui sa pole teinud palju TCP/IP veel.


Dallase 1-Wire, Lazarus ja muidu…

Kui sa tahad natuke nalja, isegi kui see tähendab kastmine oma varba arvesse riistvara pool computing (kuid võite alustada ettevaatlikult), võite nautida mängides Dallas Pooljuht 1-Wire ™ kiibid, kui kasutada MicroLan ™.

Lazarus sourcecode ja selgitus “tere maailm” (loeb DS18B20) programmi. Sealt, seal on lingid üldiselt lehti, mida 1-Wire/ MircoLan, jne on kõik umbes. (Sellel lehel on link indeks Lazarus 1-Wire materjali, kuid pean tunnistama, et “register” ei pea nimekirja väga palju lehti veel! “Tere maailm” juhendaja on parim, hetkel.)

TEISE VERSIOONI Lazarus sourcecode ja selgitus “tere maailm” (loeb DS18B20) programmi. See on mõeldud inimestele, kes juba kasutatud Lazarus ja 1-Wire… kuid on väga sarnased, põhimõtteliselt, et teised kaks eespool. Kui te leida seda raske järgida, proovige üks rohkem sissejuhatav versioonid.

Lisaks, kuigi need on kõik couched aastal Delphi, nad peaksid olema kasutatav vastavalt Laatsarus, pärast seda, kui olete pannud {$mode delphi} arvesse iBTMEXPW.pas üksuse ülaosas. Annan oma 1-Wire programmeerimine õpetused proovida, võib-olla? Ma ka haldavad veebilehti, mis tutvustab MicroLan ja selgitada riistvara.


Mitmesugused Küsimustes – sealhulgas Macintosh:

Ma peaks algama kiire reklaami ja vastutust.

Jah! Lazarus “töötab” Mac!

Kahjuks, nagu vastumeelselt ori Redmond, kes ma olen “kasutada”, et teeme asju, mida Windows viis, ja leidsin oma esimesed kogemused Mac-keskkonna… proovin. Siiski, siiski, mul oli Laatsaruse üles ja töötab… ja see TÖÖTAS! See oli palju nagu kasutades Lazarus Windows alusel. Oh rõõmu!

Aga… olles töötanud kaua ja kõvasti, et mu areng keskkond loodud, ja vaid mõne hetke kirjutatud natuke “Tere Maailm”, ma TÕESTI ei ole vaja, “rõõm” , avastanud, et saata oma loomingu potentsiaalne klient oli ka, võrreldes seda Windows, pikk võitlus. Aga ma sain seal… ma arvan. Mis on see, mis pärast on kõik umbes!!….

Mul on vaja teie abi! See lehekülg annab sulle võimaluse… sul vedas… alla laadima “Hello world” programmi, mis on mulle loodud Macintosh, Macintoshes. Ma loodan, siis annan allalaadimine proovige ja andke teada, kuidas asjad lähevad? Andmed lehel.


Ma hakkasin seda kogumine millalgi enne Septembrit 2011. Aastaid enne seda oli mul olnud hoone oma kogumise Delphi Õpetused. Asjad, seal on sellest ka oma Lazarus tööd. (Olen isegi teinud mõned lingid sellest, minu Lazarus õpetused indeks, lehti tegelikult Delphi kogumine. (Ma loodan, et ei ole segadust on tekitanud?) Kattuvus Delphi ja Laatsarus on nii lai, et teatud juhtudel ma kasutan Lazarus juhendaja, et aidata Delphi programmeerijat, ja vastupidi.

Kui te ei leia erinevused selle vahel, mida Delphi juhendaja ütleb juhtub Delphi, ja mida sa järgima, Lazarus, palun tooge nad minu tähelepanu, et ma saaks salvestada teised vaeva?

 

Sõnagi Pascal, “foundation” Lazarus ja Delphi…….

(Kui olete huvitatud näe lingid teistele ” töö, järjehoidja see lehekülg, nii et saad tagasi selle, ja külastada oma lehele linke. Muidugi, peaaegu kõike, et keegi kunagi tahtis teada, on juba veebis Prof. Salmi on suurepärane KKK…. kui sa leiad neid!!! Need imeline ressursid on väärt otsides. 1/2009, nad olid kättesaadavad siin. Tõmmata tsfaqp50.zip, pakkige see lahti, vaatan TSFAQP.IDX on KKK sisukord.

(Need KKK-d tundub, et liikuda! Seal olid ftp://garbo.uwasa.fi/pc/link/tsfaqp.zip ja siis on ftp://garbo.uwasa.fi/pc/ts/tsfaqp36.zip. Peidus jälle? Proovige otsingut Google “timo salmi pascal kkk”. Ma olen tänulik, et nad ei olnud kirjutanud Joe Smith!)

 

Pascal Õpetused:

Pascal neile, kes teavad, Põhi… Mõned märkmed minu jaoks need, kes teavad, Basic ja kes ei ole teinud palju Pascal.

Tehes seda tööd… Abi silumine.. ja vältida vajadust.. see Ka kasulik, et Delphi programmeerijat.


Juhtkiri Filosoofia

Ei meeldi mulle ‘meeldib’ veebilehed rohkem muret toretsev välimus kui hea sisu. Päris pilt, ma ei saa minna kunsti galerii. Muidugi, atraktiivne ala, MILLE sisu väärib kiitust… nii kaua, kui, et ilus nägu ei maksa alla laadida aeg. Igal juhul….

Ma üritan praegu seda materjali vormis, mis muudab lihtsaks teie jaoks, et seda KASUTADA. On kaks aspekti, et: teed on lahku minna, ja nii see on postitatud.

Nii see on jagatud…

Olen püüdnud jagada seda üles võetud ‘hammustada suurusega’ tükki, ja näidata, milliseid tükid on põhi-ja üldist tähtsust, ja mida aadress konkreetsemaid küsimusi, mis ka juhtub olema keeruline, või nõuda arusaamist rohkem olulisi teemasid. Teisisõnu, ma püüan teile näidata, kuidas kõndida, enne kui muretsema töötab.

“Tase”, kuhu materjal on jagatud eesmärgiks on aidata teil leida, mida vaja järgmiselt.

Asjad, mis on suhteliselt lihtne, või üldist tähtsust, või sõltub mõned muud mõisted on madalamatel tasanditel. Kui juhendaja tegeleb keeruliste või esoteerilised teemad, siis saab määrata kõrgem tase. Kui teil on vaja aru saada mõned põhitõed enne õpetus on mõtet teile, läheb see kõrgem tase. Kui sul ei ole kogemusi, alustada madal “tase” õpetused. Kui otsustad hüpata hinnaga, mis on rohkem arenenud tasemele, ja asjad ei ole selge, see võib olla idee, et koorima teemasid “madalamal” tasemel, kui ainult õppida minu viis väljendada mõisted. Vt ka allpool “erinevus” vahel Delphi ja Pascal.

Nii see on postitatud…

Enamik lugejaid, kasutades materjali võrgus on teie parim valik. Nii saad kasu kõik uuendused lehel. Aga see pole alati mugav. Kui teil ei ole juba HTML on võimelised wordprocessor, laadida tasuta OpenOffice ‘ i. See Tõesti Ei Tööta. Teise võimalusena võite salvestada lehekülgi alates brauser ja uuesti laadida brauseri oma kõva ketas hiljem, off-line.

Kui otsustad lüüa õpetused off line kasutus, kaasa arvatud redigeerimise oma tarbeks, pakun, et loote kausta õpetused nii, et saate säilitada oma failinimed ei riski kokkupõrked:

Failinimed: olen püüdnud olla organiseeritud: Nimed start “Lt” “Laatsarus, Juhendaja”. Järgmine on number, taseme, siis olen kasutanud tähed üksteise järel, nt Lt1a, Lt1b, Lt1c. Täht ei tähenda veel midagi… see lihtsalt näitab, kui ma sain umbes konkreetse teema! Mõnikord failinimi on suur “N” pärast kohaline, nt Lt1Na, Lt1Nb, Lt1Nc. Mida näitab “uusi” juhendaja. Kui puudub “N”, juhendaja tugineb Delphi juhendaja ma kirjutasin mõni aeg tagasi. E. g. LT3r.htm oleks Lazarus versioon minu Delphi juhendaja “Dt3r.htm”.

Palun pidage meeles, materjal on autoriõigusega. (TK Boyd, 2011 ja hiljem) ülal kirjeldatud protseduure on soovitatav ainult mugav isiklikku materjali kasutamine, aga ka….

Julgelt kasutada seda teavet arvuti kursused, jne, kuid krediidi allikas, tsiteerimine URL-i, ei tohiks esineda. Kui sa lihtsalt kopeeri lehti teisi lehti, mida te teete oma lugejaid a disservice: Teie koopiad ei jää praegune. Palju parem link, et need lehed, ja siis oma lugejaid vt up-to-date versioonid. Neile, kes hooldus aitäh I, mis on postitatud lehekülje ja rohkem teavet selle kohta, mida autoriõigus loobumine ma laiendada ja soovitusi neile, kes soovivad panna seda materjali kohta, CD jne. (Seal on vähemalt ühe vangla materjali kasutamise eest kinnipeetavale hariduse. Ma saan aru, et olukorrad on olemas, kui interneti-ühendus ei ole võimalik!)

Rääkides annab laenu, kui tasumisele… järgmine oli suureks abiks minu enda programmeerimine: ‘Borland Delphi How-To’, alates Waite Rühma, mida Frerking, Wallace ja Niddery, ISBN 1-57169-019-0. Selle lähenemisviisi sobib minu vajadustele, ja aitas inspireerida vormis need õpetused: Enamik on kompaktsed selgitused, kuidas täita konkreetne ülesanne, või kasutada eelkõige komponent keeles.


Suhted Lazarus, Delphi ja Pascal….

Alguses oli Pascal, isegi enne oli Windows. Ohe. Suurepärane firma, kaua surnud ülemäära uhkeldada, nimetatakse Borland tegi väga palju, et liikuda arvuti revolutsioon edasi vapustavaid toodete, eriti Turbo Pascal. Ja nad toetavad õpetaja ja hobbyist.

Siis tuli Windows mööda. Mitte kaua pärast seda, Borland loodud Delphi… omamoodi “Pascal for Windows”.

Delphi kasutada kättesaadav harrastajad ja õpetajad. Palju vähem, mis on täna saadaval. Kuid see on okei, sest Avatud Lähtekoodiga liikumine, mis on saavutanud nii palju imelisi asju, on andnud meile Lazarus…. omamoodi “vaba Delphi”.

Sa ei saa lihtsalt kompileeri a Delphi projekt Lazarus, aga kui sa tead, kuidas programmi Delphi, saab teha palju samu asju Lazarus… ja teie taotlus on võimalik porditud Linuxile, liiga! Nii et Lazarus on omamoodi vaba Delphi ja Kylix.

Lazarus ja Delphi

Lazarus ja Delphi põhinevad Pascal. Nad on selleks, et luua rakendusi Windows, kasutades Pascal.. palju lisaseadmeid. Kui sul on väga uus programmitöö, võite saavutada edu kiiremini, kui sa alustada mitte-Windows Pascal. Seal on tasuta need ümber, üksikasjad üks saab leida oma vaba Pascal õpetused, mida ma soovitan, et Delfi kasutajad, kellel on vähe kogemusi Pascal. (Ühte ma soovitan, freepascal, on “mootor”, mis võimaldab Lazarus.)

Selles õpetused siin, sa peaksid leidma kõik mida vaja Lazarus programmeerimine. Siiski, isegi kui sa ei kavatse programmi jaoks midagi muud kui Windows, kui te olete uus programmitöö, vaadates mõned madala taseme Pascal õpetused võivad aidata teil mõista olulisi ideid oma Lazarus tööd.

A versioon järgmistest märkme ilmus minu Delphi saidi maikuus 2007) Kylix on toode, Borland välja toonud aastat tagasi. See oli “Delphi Linux”. Te võtate midagi kirjutatud Delphi (või kirjutada midagi nullist, kasutades samu oskusi), kestab see läbi Kylix kompilaator, ja, Hei! Presto!… Saad rakendus käivitada Linux.

Ma lootsin, et Kylix oleks läbilöömiseks, kuid tundub, et suremas. Kuid Lazarus, oh palun, tundub, et vastus neile, kes meist mõtlema, et meil on vaja liikuda, et Linux.


Ja, lõpuks, nüüd midagi, (peaaegu) täiesti erinevad: Tahad natuke nalja? Kui teil on suurepärane, tasuta Open Office installitud Windows või Linux masin, saate kirjutada rakendusi, mis sarnaselt paljude rakenduste sel juhendaja! Olen koostanud väikese demo, mis koosneb ühe “dokument” Open Office on wordprocessor, “Kirjanik”. Kui teil on Open Office i oma masina ja alla laadida, mu tutvustamine, sa näed on “lehekülg” on “sõna protsessor” materjal, mille nuppu, muuda kast, kaks spin-karbid, ja mõned sildid, toodangu. Näed teksti manipuleerimise, sõnumi karbid, ja aritmeetika. Peaaegu nagu midagi loonud ja Laatsarust või Delphi! Lõbus! (Andmed, kuidas kontrollid tehti “elama” on ka antud.) Demo oli kirjutatud Open Office versiooni 2.

 

Tagasi esilehele

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *